SPORT

KB Prishtina transferon super Dardan Berishen

Skuadra historike e basketbollit në Kosovë dhe më gjerë në trojet shqiptare KB Prishtina ka arritur të transferoj basketbollistin më të mirë në Kosovë, Dardan Berishen transmeton GazetaPrishtina

Berisha i cili është një lojtar që tashmë e ka dëshmuar që është më i miri, do te jetë pjesë e Prishtinës për te shkruar historinë e radhës, atë të Ligës së Kampionëve.

KB Prishtina po bëhet gati për ngjarjen më të madhe basketbollisitike në Kosove, atë për kualifikimet në Ligen e Kampionëve, e ku padyshim që ekipi më i mirë në Kosovë do synojë të shkoj sa më lartë në këto kualifikime/GazetaPrishtina

.