LAJME

Keni planifikuar të dilni në vikend? Shikoni fillimisht çfarë moti do të jetë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit që do të mbajë këtë vikend.

Në njoftim, thuhet se do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Gjithashtu, do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe i juglindjes me shpejtësi deri 8m/s.

.

25 Comments

Click here to post a comment