SPORT

Tottenham do të bëjë ofertë për yllin e Barcelonës

Skuadra e Tottenham po mendon që të forcohet gjatë verës në mënyrë që të luftojë për titullin e Ligës Premier.

Lojtari i cili pëlqehet shumë nga trajneri Pochettino, është ylli i Barcelonës, Andre Gomes, shkruan “Sport.es”, transmeton Gazeta Blic

Madje po sipas këtij mediumi spanjoll Tottenham, pritet që gjatë verës të bëjë një ofertë për reprezentuesin e Portugalisë.

Lojtari i ardhur nga Valencia dy vite me parë nuk e ka gjetur vetën në Barcelonë dhe pritet të largohet gjatë verës, por problemi qëndron të klauzola e tij, e cila është 100 milionë euro.

Gomes, ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2021./Gazeta Blic

.

4 Comments

Click here to post a comment